Estrogenolit Damla
Estrogenolit Damla

Hızlı ve Öfkeli 8 – The Fate of the Furious – HD

Hızlı ve Öfkeli 8 - The Fate of the Furious - HD

Fast & Furious 8, The Fate of the Furious Adını Aldı
Universal Pictures, Fast & Furious 8’in 11 Aralık Pazar günkü beklenen devlete ait fragmanından 2 önce filmin esas ismini belirlenmiş eden The Fate of the Furious’un fragmanını yayınladı.
Yayınlanan fragman ilk 24 saat içerisinde 139 milyon izleyiciye ulaşıp yeni bir dünya rekoruna imza attı. Bu harika rekor geçen ay Disney’in yayınladığı ve 127. 6 milyon izleyiciye ulaşan Beauty and the Beast fragmanını dahi geçti.
Fragmandan da açıkça anlaşılacağı gibi Fast & Furious film serisi her seferinde daha bir büyüyor ve daha bir cüretkâr hal alıyor. Bunun nedeni ise aksiyon ve serüven dediğimiz vakit Hollywood filmleri arasında adrenalin bakımından Vin Diesel’in imzasını geçmenin neredeyse imkânsız olması.
Gelelim The Fate of the Furious’da bizi nasıl bir maceranın beklediğine. …
Dom ile Letty balayında, Brian ile Mia’da oyundan ayrılıp emekli olmuş durumdalar. Ekibin geri kalanı ise olağan hayata alışmaya çalışıyorlar. Ancak gizemli bir kadının ( Oscar ödüllü Chalize Theron) Dom’u her yerde çıkarıp onu suç dünyasına çekmesi ile Dom’un ona en yakın olanlara ihanet etmekten diğer şansı kalmıyor. Bu yüzden daha önce karşılaşmadıkları değin zorlu ve aksiyon batmış maceralarla yüzleşmek zorunda kalıyorlar.
Küba sahillerinden, New York sokaklarına ve kutuplardaki buzlu ovalarla astarlı Barents Denizine dek özel kuvvetlerimiz dünyanın dört bir köşesinde dünya ’ya kaosu yaymaması için bir anarşisti kovalayacaklar ve onları bir aile yapan adamı eve geri getirmeye çalışacaklar.
The Fate of the Furious’da Vin Diesel ile birlikte Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky ve Kurt Russell gibi diğer bomba isimlerin yanı sıra Theron’un dışarıya filme yeni katılan Scott Eastwood ve Oscar ödüllü oyuncu Helen Mirren’de göreceğiz.
Oyunculardan bahsetmişken aklımıza takılan bazı sorulara da cevap vermeden geçemeyiz. Bu soruların en başında ise Charlize Theron geliyor. Charlize Theron 2 ay süren spekülasyonların peşinde resmi olarak Hızlı ve şahlanmış 8 ’in oyuncu ekibine katıldı. Gelen haberlere tarafından oyuncu kötülerin olduğu tarafta rol alacak. Ancak bütün olarak oynayacağı karakterin detayları hakkında net bir data hala verilmedi. Ama Theron’un Rusya, New York, Küba ve İzlanda’daki sahnelerde bulunması bekleniyor.
Charlize Theron’dan sonra oscar ödüllü oyuncu Hellen Mirren’dan bahsetmeden olmaz. Hellen Mirren, Fast & Furious filmlerinde “çılgın şoför” rolünü oynamak istediğini belirttikten sonradan geçtiğimiz haziran ayında Fast & Furious 8’in oyuncu ekibine katıldı. Ama ne yazık ancak oscar ödüllü oyuncu gerçekte otomobil kullanmayacak ve sette sadece bir gün boyunca kalacak. Bunun nedeni ise Vin Diesel’in zaten ‘’deli şoförü’’ başarılı bir şekilde oynuyor olması.
The Fate of the Furious filminde akılları karıştıran ancak bir pek da heyecan veren soru ise Paul Walker’ın, Brian O’Conner karekterinin oyuncu ekibine yeni katılan meşhur oyuncu ve film yapımcısı Clint Eastwood’un oğlu Scott Eastwood ile her tarafta canlandırılmasının istendiği mi? Bu sorunun cevabını hemen şimdi bilmiyoruz fakat Diesel’in bu konuda fazla hassas davrandığını ve demin net bir açıklamak istemediğini biliyoruz.
Oyuncu detaylarından sonradan kesinlikle yönetmen ve yapımcılara da bir göz atmamız koşul. The Fate of the Furious filminin yönetmen koltuğunda F. Gray Gray (Straight Outta Compton) ve yapımcı koltuğunda ise Neal H. Moritz, Michael Fottrell ve Diesel’i görüyoruz.
Universal Pictures, The Fate of the Furious’un yayınlama tarihini 14 Nisan 2017 olarak belirledi.
 

 

Yorumlar